شاخص های سهام

شاخص های سهام

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

شاخص های سهام

299000 قیمت
مشاهده دوره های آموزش
  

شاخص های سهام

از چند صد سال پیش که بازار سهام به وجود آمد، هر روز این بازار در جای جای جهان گسترده میشد. تعداد سهام ها در هر کشور به چند صد و گاهی و چندین هزار شرکت میرسید.  به سختی میشد فهمید که جو بازار چطور است؟! زیرا گاهی سهام 10 شرکت بالا میرفتند. 20 شرکت پایین میآمد. و 50 شرکت تغییری نمیکرد. کسی نمیفهمید که جو کلی بازار چطور است، زیرا هیچ سنجه ای وجود نداشت که کسی متوجه حال بازار شود.

Indicators - Stocks2

بعد از سالیان دراز، روزی مردی تصمیم گرفت این مشکل را برای همیشه حل کند. چارلز داو از فعالان وال استریت بود. او همچنین موسس روزنامه وال استریت ژورنال ( بزرگترین روزنامه مالی آمریکا) و  بنیانگذار تحلیل تکنیکال بود. در سال 1895 بعد از چند صد سال معیاری ایجاد کرد که از آن  بفهمیم جو کلی بازار خوب است یا بد.

چگونه؟

چارلز داو به همراه ادوارد جونز، 30 تا از برترین سهام های آمریکا را بر اساس قیمت خود طبقه بندی کردند. همه ی قیمت ها را به علاوه هم کردند، و تقسیم بر 30 کردند. اولین شاخص بورس تاریخ بشر را به وجود آوردند. اسمش را dow jones  گذاشتند!

leverage-5

بعد از به وجود آمدن شاخص داوجونز، ایده ی شاخص سازی در بازار شکل گرفت. تمامی بازارهای بورس شروع به شاخص سازی کردند. با اینکه ایده داو فوق العاده بود، اما ایراداتی هم داشت. سال ها بعد شرکت Standard & Poors شاخص S&P 500  را ایجاد کرد. آن ها تمامی ایرادات شاخص داو رو برطرف کردند و بهترین شاخص جهان نام گرفت. اینکه بخوایم فرض کنیم شاخص صرفا ما را از جو بازار آگاه میکند و فایده دیگری ندارد فکر بسیار ساده لوحانه ای است.

چرا؟

بعد از سال ها تحقیق و مطالعه در میان مدیران بزرگ سرمایه گذاری دنیا، به این نتیجه رسیده اند که هیچ سیستم سرمایه گذاری ای بهتر از سرمایه گذاری بر روی شاخص نیست. وارن بافت که بزرگترین مدیر سرمایه گذاری آمریکا است و از ثروتمندترین مردان حال حاضر دنیاست. چند سال پیش شرط بست که اگر مدیر سرمایه گذاری ای پیدا کردید 5 سال مداوم بهتر از شاخص اس اند پی 500 عمل کرده باشد، یک میلیون دلار میدهد.

why Indicators - Stocks

و حال اگر شاخص را در بازار فیوچر و یا CFD معامله کنید چه حسنی دارد؟

  • هم میتوانیم بخریم هم بفروشیم. و از پایین اومدن قیمت سود کنیم.
  • امکان استفاده از اهرم و لوریج
  • ما دقیقا همان شاخصی را معامله میکنیم که وارن بافت به ما توصیه کرده، و این فوق العاده است.

در سال 1987 در روز دوشنبه سیاه، پل تودور جونز یکی از مدیران سرمایه گذاری آمریکا اقدام به فروش شاخص داوجونز در بازار فیوچر و CFD کرد. او در طول یک روز 60 درصد برای شرکتش بازدهی گرفت.

چگونه؟

چون اون میتوانست روی پایین اومدن قیمت سود کند. و چون کمی از اهرم استفاده کرد. ما هم میتوانیم به توصیه بزرگترین مردان قرن گوش کنیم و شاخص خرید و فروش کنیم. اینجا یاد گیری این موارد اینجا خیلی راحت تر از جاهای دیگر است.

  

تحولی بزرگ در زندگی مالی شما...

سالانه هزاران نفر کد بورس می‌گیرند و یا در کارگزاری های مختلف فارکس یا کریپتو ثبت نام میکنند و عملا وارد دنیای سرمایه‌گذاری می‌شوند. در سالهای اخیر با توجه به وضعیت مساعد بورس و افزایش قیمت دلار اشتیاق زیادی در بین عموم مردم برای ورود به بازار های مالی مختلف ایجاد شده است ولی باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری در بورس و بازارهای مالی کاری کاملا تخصصی و نیازمند دانش کافی است.آکادمی آموزشی PT در راستای گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری و افزایش دانش کاربران خود، دوره‌ای را طراحی کرده است که در کمترین زمان ممکن و به صورت گام به گام شما را با مباحث تحلیلگری و معامله‌گری در بازارهای بورس،فارکس،کریپتوکارنسی (ارز دیجیتال) فیوچرز و ... آشنا کرده و شما را به یک تحلیلگر حرفه ای تبدیل میکند.

 

رایگان شروع کن

خرید

پرداخت آنلاین
mouse corsair

دوره استراتژی قدرتمند PTC

299,000 تومان

مشاهده دوره